Biuletyn Informacji Publicznej
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu

      Co to jest?
Szukaj w tym dziale:
Wyników na stronę: 10 20 30

Informacje o wszystkich kąpieliskach, gdzie bezpiecznie możesz spędzić czas z rodziną i znajomymi znajdziesz tutaj https://sk.gis.gov.pl/

 

Kampania Społeczna MSWiA, promująca szacunek dla Flagi RP i Hymnu RP, ma zwrócić uwagę na zasady prawidłowego prezentowania barw narodowych i wykonywania Hymnu RP. Inicjatywa MSWiA przypomina o naszych symbolach narodowych: fladze RP, barwach i Mazurku Dąbrowskiego. To symbole, z którymi identyfikujemy się wszyscy i które od pokoleń towarzyszą naszemu Narodowi zarówno w tych radosnych, jak i trudnych, bolesnych chwilach naszej historii.     Biało – czerwone barwy i Hymn RP są naszą dumą i symbolizują wolność, którą uzyskaliśmy głównie dzięki patriotyzmowi i poświęceniu rodaków dla dobra Ojczyzny. Warto pielęgnować poszanowanie do tych symboli, gdyż stanowią one nieodłączny element naszej tożsamości narodowej. Należy jednak przy tym pamiętać o zasadach związanych z właściwym prezentowaniem barw narodowych i poprawnym wykonywaniu Hymnu RP. Przygotowany przez MSWiA poradnik, na pewno, okaże się w tej kwestii pomocny.

Poniżej aktywne linki do poradników:

Pożary traw na nieużytkach, z uwagi na ich charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę sił i środków ratowniczych. Każda tego typu interwencja to poważny wydatek finansowy. Strażacy zaangażowani w gaszenie pożarów traw na łąkach i nieużytkach, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego w innym miejscu. Może się zdarzyć, że przez lekkomyślność ludzi związaną z wypalaniem traw, nie dojadą z pomocą na czas tam, gdzie będą bardzo potrzebni.

https://youtu.be/m5Er7DeILqU 

 
1 do 10 z 13